Príbalový leták - PROXEED PLUS

Proxeed®Plus je výživový doplnok špeciálne určený na zlepšenie kvality parametrov spermií, ktoré patria medzi hlavné faktory v procese počatia. Táto kvalita pozostáva z vlastností, ako je mobilita, motilita a počet a morfológia spermií. Spomedzi párov, ktoré neotehotneli, u 40 % z nich je hlavným dôvodom nedostatočná kvalita semena.

Pri plánovaní rodiny sú veľmi dôležité informácie o narodení a zdravie v prenatálnom a postnatálnom období. Spôsob života a životný štýl môžu zvýšiť alebo znížiť šance na otehotnenie. Zdravá strava, pravidelný telesný pohyb, absencia fajčenia, ako aj zníženie stresu môžu určite prispieť k výraznému zvýšeniu šance otehotnenia. Pre zvýšenie kvality spermií nepostačuje iba to, aby muž urobil tie najbežnejšie opatrenia, teda nosenie trenírok, vyhýbanie sa kúpeľom vo veľmi horúcej vode a užívanie antioxidantov. Proxeed®Plus je výživový doplnok špeciálne určený na podporu zdravého vývoja spermií, ktorý obsahuje vyvážený pomer veľmi kvalitných výživných látok podporujúcich prirodzené metabolické procesy normálnej plodnosti a reprodukcie.


Zloženie a funkcia prípravku Proxeed®Plus:

L-karnitín je zložka obsiahnutá v semennej plazme a v samotných spermiách, zohráva dôležitú úlohu pri dozrievaní spermií a pohyblivosti spermatozoí, čo sú veľmi dôležité faktory mužskej plodnosti.

Fruktóza patrí medzi najdôležitejšie energetické zložky ejakulátu a pre spermie je významným zdrojom energie.

Acetyl-L-karnitín je ester L-karnitínu, ktorý je veľmi dôležitý pre stabilizáciu membrán spermií, je to významný zdroj energie pre spermatozoá.

Vitamín C je antioxidant, ktorý je prítomný v tekutej semennej plazme.

Kyselina citrónová pokrýva energetickú potrebu spermií.

Koenzým Q10 pôsobí ako antioxidant a metabolický substrát, zhromažďuje sa v mitochondriách, v strednej časti tela spermie.

Zinok je dôležitý pre tvorbu spermií.

Podľa hlásení sú u mužov koncentrácie kyseliny listovej vyššie v semennej tekutine než v plazme.

Selén je silný antioxidant a pokladá sa za prvok, ktorý stabilizuje celistvosť bičíka v spermatozoách.

Vitamín B12 zohráva úlohu v procese dozrievania buniek a pri syntéze DNA.


Užívanie: Proxeed®Plus sa užíva dvakrát denne pred jedlom, jedno vrecúško ráno a jedno večer, rozpustené v polovici pohára tekutiny (džúsu alebo vody).

Keďže spermie dozrievajú približne 74 dní a následne sú schopné oplodnenia až po 20 dňoch, prípravok Proxeed®Plus sa má užívať 4 až 6 mesiacov alebo po celý čas snaženia sa o počatie.

Upozornenie: Neodporúča sa užívať osobám, ktoré sú alergické na ktorúkoľvek zložku prípravku Proxeed®Plus .


Balenie: 30 vrecúšok v škatuli, každé s obsahom 5 g

Energetická hodnota: 12 Kcal = 50 KJ/vrecúško


Zloženie: 1725 mg fumarátu L-karnitínu, čo je ekvivalent 1000 mg L-karnitínu, 500 mg acetyl-L-karnitínu, 1000 mg fruktózy, 90 mg vitamínu C, 50 mg kyseliny citrónovej, 20 mg koenzýmu Q10, 10 mg zinku, 200 μg kyseliny listovej, 50 μg selénu, 1,5 μg vitamínu B12, prírodná citrónová príchuť, sacharóza (22,5 %), acesulfam draselný.


Dovozca a distribútor:


Výrobca: sigma-tau HealthScience International b.v., Groenewoudsedijk 55, 3528 BG Utrecht, Holandsko. Proxeed®Plus je registrovanou značkou spoločnosti sigma-tau Pharmaceutical Industries, Riunite S.p.A., Pomezia (Rím), Taliansko


Európske patenty: EP1039894; Ep0797993, Americké patenty č. 5,863,940; č. 6,090,848; č. 5.998