Ako si uľahčiť snahu o otehotnenie

Ako si uľahčiť snahu o otehotnenie

 

Čakanie na bábätko môže byť niekedy zdĺhavé a u každého páru individuálne.

Počatie by najlepšie malo byť spontánne, no ak nechcete strácať čas a vystavovať sa možnému sklamaniu, je dobré postupovať systematicky a držať sa istých pravidiel.

Skúšajte v pohode a bez stresu

Je jedno, koľko máte rokov. Či ste sa rozhodli pre bábätko tesne po dvadsiatke alebo v neskoršom veku základom je byť v pohode a nestresovať sa pri prvom, či ďalších nezdaroch. Sú páry, ktorým to vyjde na prvý pokus, iné môžu čakať aj oveľa dlhšie. Ľudský organizmus a psychika sú nevyspytateľné. Nie je nič horšie ako tlak na partnera. Relaxujte a snažte sa o otehotnenie s úsmevom:)

Eliminujte zlozvyky

Fajčíte? Musíte s tým prestať! Ak nechcete riskovať, vyvarujte sa aj alkoholu a iným neduhom. To všetko môže vaše snaženie zbytočne predĺžiť. Začnite cvičiť a upravte svoju stravu. Tréneri vo fitness centrách vám potvrdia, že snaha dostať sa do formy a vyplavené endorfíny pomáhajú aj psychike aj telu a uľahčujú tak proces otehotnenia.

Plodné dni

Aplikácia v telefóne vám síce určí obdobie, ktoré je ideálne na otehotnenie, nie je to však dostatočne presné. Snahu otehotnieť je možné podporiť zisťovaním plodných dní. K tomu môžu napomôcť pravidelné ovulačné testy.

Pomôžte telu optimalizovať pripravenosť na otehotnenie

Každý živý tvor sa na počatie pripravuje. Okrem optimalizácie vášho životného štýlu lekári odporúčajú doplnky stravy, ktoré ženské ale aj mužské telo pripravia na počatie a pomôžu k rýchlejšiemu otehotneniu. Problémy s otehotnením postihujú mnohé páry, ktoré sa snažia počať dieťa, pričom postihujú rovnako mužov aj ženy. Nevhodná strava, nedostatok fyzického pohybu, nadváha, stres a fajčenie majú negatívny vplyv na plodnosť .

Naštastie, posledné roky priniesli výskumy pozitívne výsledky a na ich základe sa vyvinuli prípravky na podporu otehotnenia.

Jedným z celosvetovo najviac úspešných a overených prípravkov je bezpochyby Proxeed, ktorí bol vyvinutý v Taliansku a má niekoľko patentov. Proxeed si už môžete zakúpiť aj na Slovensku.


Vyskúšajte:

 

  • Proxeed PLUS, doplnok stravy pre mužov, určený na optimalizáciu ich reprodukčného zdravia,

  • Proxeed Women, doplnok stravy pre mužov, určený na optimalizáciu ich reprodukčného zdravia.

Objednajte:

https://www.proxeed.sk/proxeed-predaj/